Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Utopiec   bezmyślność
Kategorie
4

bezmyślność

Chciałbym poruszyć temat dzisiejszej mody na destrukcyjne dla naszej przyrody pojazdy z piekła rodem-quady.Są wszędzie-w lasach,nad rzekami,w rezerwatach przyrody.Nie tak dawno temu,latem, bezmyślny ******(inaczej nie potrafię tego nazwać)wjechał na moich oczach do rezerwatu przyrody "Wojsławice",gdzie chronione są wiekowe jodły oraz niezwykle delikatny łęg jesionowo-olszowy.W runie wystepują storczyki,co jest rzadkością w regionie ,w którym mieszkam.Las jest przepiękny,położony daleko od miasta,taka mała "puszcza"w której chętnie spędzałem czas będąc dzieckiem.Quad potwornie hałasując rozjechał niepozorną drózkę ,pozostawiajac po sobie poturbowane rosliny .Ptaki uciekły ,przestały śpiewać...Po pewnym czasie incydent powtórzył się,tym razem z inną osobą.Zgłaszałem sprawę do nadleśnictwa,jak do tej pory zero odpowiedzi.Najbardziej jednak boli mnie to,że rozjeżdzają Dolinę Grabi,której niestety kiepskie xD zdjęcia można obejrzeć w mojej galerii.To dla mnie najpiekniejsze miejsce na ziemi.Dolina podlega ochronie Natura 2000,jest ponadto użytkiem ekologicznym..Gniazdują tam żurawie,zimorodki,rycyk,kszyk,na wiosnę pojawia się też derkacz-gatunek skrajnie zagrożony wyginięciem.Latem słowiki i kumaki nizinne dają tam niezapomniane koncerty.Grabia jest niewielką ,meandrujacą rzeczką ,w wielu miejscach niedostępną ,z licznymi starorzeczami.Jest tez uznana za jedną z najczystszych rzek w Polsce.Gdy po raz pierwszy pojechałem tam z żoną dwa lata temu,nie mogliśmy uwierzyć,że takie miejsce istnieje,że się uchowało....Teraz doina jest niszczona przez amatorów "sportów ekstremalnych"bo "fajnie jest jeżdzić po błocie".Pomimo tego,że jest chroniona prawem.Ludzie stają się coraz bardziej puści ,panuje powszechna znieczulica.Po jaką cholerę ktoś ,kto chce pobyć na łonie natury niszczy ją?Idzie tylko załamać ręce.To dom zwierząt ,my tam jesteśmy tylko goścmi.Dlaczego niszczymy i nie szanujemy życia innych istot?Co z tym zrobić,nie da się to bezradnie patrzeć.Znam osobę,która jechała w nocy po pustym chodniku rowerem ,po dwóch piwach.Efekt?1500 zł do zapłaty.Nikogo nie skrzywdziła.Quadowcy ,niszczący przyrodę nie są karani,chociaż prawo przewiduje dla nich karę 1000 zł..Szkoda bardzo,że nikt nie pilnuje tych miejsc,działa jedynie zasada "martwego prawa"./

Ten wpis czytano 406 razy.
Ludzie chcą się zabawić i O.K., ale niech bawią się w odpowiednich do tego miejscach - najlepiej wytyczonych.
Problem polega na tym, że ludzie nie chcą nawet o tym połsuchać i zrozumieć. Rozumieją często po swojemu i często przeinaczając fakty.
Napisałam tu na ekologi na swoim blogu (o tatuażach), że warto pisać komentarze dla ludzi którzy piszą blogi czy publikują zdjęcia. Napisałam dlaczego to jest tak ważne, że to jest uczciwe wobec drugiej osoby. Jeśli jedni interesują się nami, to my też poświęćmy im czas i zainteresujmy się drugą osoba, która ma również coś do przekazania. Może to wartościowa osoba i pisze na ważne tematy jak np. o rysiach czy o lasach czy o antybiotykach itd.. ?
Moim zdaniem to jest potrzebne aby dyskutować.

Szukasz tu zrozumienia na blogu pisząc go - i to bardzo słuszne. To nie jest takie proste. Popatrz - moje słowa zostały zupełnie przeinaczone  przez jednego tutaj "społecznika" i wyszło, że zabraniam komentarzy ludziom. Nigdy nigdzie takich slów nie pisałam. Nie wiem jak można nie rozumieć o czym faktycznie napisałam? Jak można być tak bezmyślnym i wprowadzać opinie publiczną w błąd. Czy szczerość mojego komentarza o uczciwości, aż tak zaboli jakiegoś antyspołecznika?

Pewnie zwolennicy jazdy quadami po rezerwatach przyrody też się oburzą na ten blog. Ale czy to oznacza, że nie możemy o niczym pisać?

Mnie jedna panna bez imienia i nazwiska, napisała, że "pisanie blogów jest bez sensu ". Prywatnie w liście usłyszałam wiele obraźliwych słów i "pobrałam nauki" jak to powinnam przestać pisać i publikować czegokolwiek. Wiem, że niektórzy blogerzy też otrzymali już wczesniej podobne listy, aby nie piasli na te czy inne tematy itd...
Przecież na blogach i w galeriach rozmawiamy ze sobą i komunikujemy się bo jest to Społeczność, a nie "każdy sobie rzepkę skrobie" czyli "samoluby" tylko sami siebie uwielbiają i nic dla innych. Tego typu tematy czy inne blogi, albo zdjęcia innych członków Społecznności zupełnie ich nie interesują.

Kim są Ci anty?

Często tacy ludzi działając bez imienia i nazwiska, które widać na profilu, czyli bez tożsamości - uciekają się do huligaństwa w sieci oczerniania, obrażania, czasem nawet obelg. Nie budują własnego wizerunku bo po co jaknie maja tożsamości? Nie mając tożsamości mczuja się bezkarni i bezkarnie pissza bzdury zabawiac się cudzym kosztem. Mamy tego pełno na różnych forach - bo nikt z nas - ze Społeczności nie wiem, kim faktycznie jest taka osoba?

Kiedy znalibyśmy jej godnośc - byłoby jej z pewnością wstyd wygłupiać się na forach pod własnym nazwiskiem.

Taka osoba często celowo ukrywa swoją tożsamość tak jak "oszołomy" z rezerwatu, którzy jeździli na Quadach. Często oni sami uważają, że jest wszystko w porządku, że przecież nic się nie stało i dlaczego ktos sie ich czepia?
Według nich, to inni są oszłołomami bo im zwracają uwagę że tak nie wolno (pisząt np. takiego bloga) , ale nie oni sami. Oni są O.K.

Cóż. Masz wiele, wiele racji. Zwierzęta zasługują na to, aby dać im święty spokój. My również idac do rezerwatu oczekujemy pięknej przyrody, niezniszczonej natury, odgłosów ptaków i zwierząt w ciszy lasu, przygody - spotkania się z jej mieszkańcami.

Dlaczego zatem tak się dzieje, o czym piszesz?

Widocznie czasem własne ego jest silniejsze od rozumu, przemyślenia i przyznania racji drugiej osobie. Stąd brak wyobraźni, przewidywania przyszłości i konseklwencji swojego postępowania, brak szacunku i osobistej kultury. Stąd rodzą się tego typu sceny, o których napisałeś.

              
Renata Zarzycka - Piątek, 07 Styczeń 2011 09:26
Doladnie tak, masz absolutną rację. Ja nienawidzę quadów, a konkretnie, jak wjeżdżają do lasów. Aż trudno to czytać, bo tak strasznie to złości. To jest rzeczywiście coś strasznego! (quady i motory terenowe w lesie).
Pytanie, jak z tym walczyć? Jaki jest najskuteczniejszy sposób? Jak się temu przeciwstawiać? Warto się nad tym wspólnie zastanowić.
Na pewno nie schodzić z drogi i krzyczeć że tu nie wolno wjeżdżać, to też cos daje, może nawet całkiem sporo. Powinny być do tego specjalnie wyznaczone tereny, przecież jest tyle nieużytków, wysypisk i innych terenów, gdzie mogą jeździć. Ale nie w lesie, już nie mówiąc o rezerwacie! Powinniśmy się tą sprawą porządnie zająć.
Serdecznie pozdrawiam.
Paweł - Środa, 03 Listopad 2010 17:05
Ale ropa ,jako surowiec całkowicie stworzony przez naturę ,kiedyś się skończy.Co będzie wtedy dalej...?Ropa jest surowcem nieodnawialnym,powstawała przez dziesiątki tysięcy lat.Już teraz można zaobserwować działania w zakresie pozysku alternatywnych żródeł energii ,np.wiatru i słońca.Jednak nie daje to takiej kasy jak ropa.Ropa się skończy kiedyś-może wtedy ludzie się opamiętają....
Ł - Środa, 03 Listopad 2010 12:53
cechą polaka jest ignorranctwo wszelkiego prawa ,zakazu,i nakazu. To jest pierwsza rzecz która powoduje następne. Mamy przykład Rycha i Zbycha , ale oni wyrośli w tym społeczeństwie, więc nabyli tych cech już w dzieciństwie. To jest kwestia niepohamowanej chęci zysku. Te pojazdy najpierw miały służyć wojsku i służbom granicznym, do szybkiego przemieszczania się po trudnym terenie. Oczywiście w USA a gdzież by indziej ktoś wpadł na pomysł ,że można spopularyzować to monstrum poprzez wyścigi. Zwsze jak chce się coś sprzedać to musi być pop, osiąga się to przez tworzenie nowych ,,sportów,, I tak są wyscigi samochodów różnej maści, np.dewastacja afryki a statnio ameryki południowej pod tytułem rajd Paris Dakar. Wyścigi łódek różnej wielkości, jakiś pojazdów ślizgowych, i śnieżnych skuterów. Ileż na to ropy idzie..... Zasada jest prosta -wytworzyc w ludziach potrzebe, potem osiągnąć zysk a reszta jest nieważna. Różnicy w podejsciu zwykłego obywatela nie ma czy u nas czy w USA Ale jest zasadnicza róznica w egzekwowaniu prawa. Tam za wjazd do rezerwatu taki delikwent dostałby solidnie po kieszeni. Tu znowu odniose się do słynnej rozmowy Rycha ze Zbychem. ,, Chcą jakąś kare nałożyc na ciebie,no wiesz za ten las . A to już załatwione..........
Jan Serdeczny - Środa, 03 Listopad 2010 12:11